САМО 1 НАМИРНИЦА може да го излечи сето ОВА: Позната ви е на сите, но не сте знаеле за овие лековити својства

Во продолжение следуваат 4 рецепти од само една намирница која лечи 4 болести. Во прашање е кромидот а за какви проблеми станува збор, прочитајте во продолжение.Воспаление на уво
Ако патите од болни и зачестени воспаленија на ушите, или ви се затнати од насобраните маснотии, обидете се со следново: пред спиење во уво ставете го срцето од кромидот (оној средишниот дел). Ви гарантираме дека наутро ќе се разбудите препородени благодарение на анти-воспалителните својства во кромидот.
Лечење на кашлица
Можеби вашата баба како мали ви го давала овој сируп кога сте кашлале?! Некои од вас го памтат како нешто со многу лош вкус, но едно е сигурно – дека не постои подобар лек против кашлица. Потребно е да се направи микс од шеќер и кромид и да го оставите да преноќи. Кромидот немојте да го сечете, туку целиот потопете го во шеќер и оставете шеќерот сосема да се стопи за да добиете сируп.

 
Отстранува лузни
Се што треба е да исцедите од кромидот што повеќе сок. Наша препорака е да го изблендирате и потоа да го процедите низ цедалка за чај или газа. Со оваа „волшебна вода“ мачкајте ги лузните постојано и секојдневно. Трудот ќе ви се исплати.
Двојно побрз раст на косата
Ако сакате косата што побрзо да ви порасне важно е да користите кромид, бидејќи тој е многу поефикасен во оваа задача.  Втријте од сокот од кромид на темето на главата и оставете да отстои 15 до 30 минути. На овој начин ќе се поттикне побрз раст на косата, и истата ќе ви биде поздрава и погуста.Воспаление на уво
Ако патите од болни и зачестени воспаленија на ушите, или ви се затнати од насобраните маснотии, обидете

Пронајдете не на следниве мрежи: