Самоубиство на студентка: „Погледнав и видов како паѓа“

Андријана П.(29) денес извршила самоубиство скокајќи од третиот кат од пожарникарските скали во студентскиот град во Нов Белград.Очевидец на трагедијата за српските медиуми вели дека сè се случило за миг.
-Поминував во близина на скалите и махинално погледнав нагоре. Одеднаш видов девојка како скока од третиот кат. Беше ужасно, не можев да верувам што се случило. Девојката едвај даваше знаци на живот. Веднаш повикав Брза помош, но за жал таа набрзо почина, вели вознемирениот очевидец.
Лекарските екипи можеле само да ја констатираат нејзината смрт. Мотивите за самоубиството се уште не се познати. Очевидец на трагедијата за српските медиуми вели дека сè се случило за миг.
-Поминував во близина на скалите и махинално погледнав н

Пронајдете не на следниве мрежи: