Самсоненко најави засилување на РК Вардар

По освојувањето на трофејот во регионалната СЕХА лига, Сергеј Самсоненко изјави дека сака да ги засили редовите на РК Вардар.Среќен сум и одлично се чувствувам по освојувањето на трофејот. Организацијата беше добра, лигата е млада, нормално е да се јавуваат и одредени пропусти, но од година во година станува се подобра. Ова беше трета сезона и мислам дека сега засега одлично функционира – изјави Самсоненко.
Самсоненко воздржано коментираше за претстојниот дуел против Флензбург и додаде дека се надева на добра игра, но и изедначена борба за пласман во наредните два меча.
Во врска со плановите за засилување на Вардар, Самсоненко изјави дека успешно се договорени 4-5 нови играчи и дека скоро 95% од сегашната екипа ќе игра и во наредната сезона.Среќен сум и одлично се чувствувам по освојувањето на трофејот. Организацијата беше добра, лигата е млада, нормално е да се јавуваат и одредени про

Пронајдете не на следниве мрежи: