Санчез може да биде новото засилување за Наполи

Италијанскиот калчолигаш се чини дека нема да запре со новите засилувања, новиот тренер на Наполи, има намера да во своите редови го доведе напаѓачот на Барселона, Алексис Санчез.Рафа Бенитез веќе ги ангажираше Каљехон, Албил и Игуаин, а на листата на желби според најновите информации кои ги пласираа во јавноста италијанските медиуми се најде токму чилеанецот Алексис Санчез.
Наполи инкасираше 64 милиони евра од продажбата на Едисон Кавани на ПСЖ, па така овој тим има доволно средства да во новата сезона атакува на мошне силни достигнувања, кои се чини дека со ваков тим би биле реалност.
Инаку, Санчез имаше доста успешни резултати во Серија А лигата каде настапуваше за тимот на Удинезе, а како негова опција-плус за трансфер се споменуваат и екипите на Јувентус и Интер, кои исто така се загреани да го видат во своите редови.Рафа Бенитез веќе ги ангажираше Каљехон, Албил и Игуаин, а на листата на желби според најновите информации кои ги плас

Пронајдете не на следниве мрежи: