Саше Политико жестоко го нападна Героски

Loading...

Продолжува битката помеѓу уредникот на Мактел Саше Ивановски- Политико и уредникот на Плусинфо Бранко Героски за главен промотор на политиките на СДСМ. Во последната препирка, Саше Политико жестоко го навредува Героски.Причина за последниот жесток судир е тоа што Героски одбива неговиот весник да биде рекламиран на порталот Мактел што предизвика Саше Политико повторно да го нападне.
-Немам намера да се занимавам со неговото инфантилно поведение и со тоа што, еве, тој на ваков начин се обидува да стане дел од нашата приказна. Само сакам да ве известам дека „Слободен печат“ на ниту еден начин нема да соработува со Мактел, ниту пак ќе дозволи содржините да се преобјавуваат на тој портал, познат по тоа што на сличен начин презема буквално се што може да се „собере“ на интернет. Ние ќе ги заштитиме нашите автори од таа дрска пиратерија, напиша Героски.
На ова жестоко реагираше уредникот на Мактел, нарекувајќи го Героски “инфантилен копук, дилетант и карактерна мивка“.
-Со ова погоре Геро уште еднаш покажа дека е еден неверојатно инфантилен копук. Како прво што ќе биде објавено на Мактел, кого ние ќе подржиме и рекламираме е само наше право и тука нема што ти Геро да паламудиш. Ние не го користиме логото и дизајнот на весникот Слободен Печат во комерцијални цели, ние само ставивме банер со кој ја известуваме јавноста за истиот. И ти тука нема што да се буниш, напиша Саше Политико.

Тој му порачува на Героски дека треба да разбере дека тој не бил “слободен печат“,  туку дека само таму работел и раководел со новинарскиот дел.
-Слободен печат е новинарски проект на сите инволвирани таму и ти не смееш да го инволвираш весникот во тепачката меѓу мене и тебе. Самиот факт што морам да ти го кажувам ја ова на тебе кој си старо магаре со 50 години у гз и со 30 години новинарски стаж, ме убива и боли до коска. Се прашувам што ли само ќе научат ти е млади новинари од таков дилетант и карактерна мифка која прво измисли за мене афера во која го поврза идниот лидер на СДСМ и за тоа не се извини а потоа секогаш кога ќе ти ги анализирав колумните плачеше како мало дете како сум смеел тебе да те негирам и како сум смеел да имам свое мислење?!. Значи Слободен Печат е и мој колку што е и твој. Јас ќе го купувам и ќе го конзумирам и ќе уживам во критиките кон талибанците и ти во тоа неможеш да ме спречиш. Ќе го помагам весникот ќе го рекламирам на Мактел и социјалните мрежи и исто и тука ти нема да можеш да сториш ништо. Едноставно КО ТИ ЈЕБЕ МАТЕР!, пишува уредникот на Мактел.
Воедно, во препирката Саше Политико проба јавно да го потсети Героски за што точно нивните портали и медиуми добиваат пари.
-Тоа е тоа, ај сега марш на спиење, имаш весник за праење, треба да се тепаат талибанците не си губи енергија со мене, не биди копук! Пари ти се дадени искористи ги максимално да нанесеш што поголема штета на Грујовата банда затоа не се однесувај како магаре на мост и посвети се на весникот и остај го Мактел да дише, не се обидувај да го убиеш, не биди алчен и себичен, неможе секогаш САМО ТИ да добиваш пари за да се бориш против диктаторите во државава, треба и потребно е да бидеме повеќе, ем сме посилни ем сме попаметни. Дај бре чукни ја тоа главата не си ти толку глуп како што вака јавно со брукањево тоа така изгледа, напиша Саше Политико.
Саше Политико со оваа искреност за себе, но и за Герoски, споменувајќи дека парите имаат политичка цел, ја симна маската на сите оние кои претходно сакаа да се скријат под маската на независни и објективни новинари.Причина за последниот жесток судир е тоа што Героски одбива неговиот весник да биде рекламиран на порталот Мактел што предизвика Саше Политико повт

loading...
Loading...