Савиола во Олимпијакос – поздравен од 2500 навивачи на аеродромот во Атина

Хавиер Савиола го засилува грчки Олимпијакос.Аргентинскиот интернационалец пристигнува во Олимпијакос како слободен играч откако му истече договорот со Малага.
Савиола потпиша две годишен договор со грчкиот шампион, на аеродромот беше пречекан од 2 500 навивачи.
„Сакам да им се заблагодарам на навивачите за ова големо добредојде. Среќен сум поради овој трансфер во Олимпијакос, едвај чекам да ги запознаат моите нови соиграчи и да започнам со работа“ изјави Савиола. Аргентинскиот интернационалец пристигнува во Олимпијакос како слободен играч откако му истече договорот со Малага.

Пронајдете не на следниве мрежи: