Шчесни: Без страв од Баерн Минхен

Арсенал по разочарувањето во ФА Купот го дочекува Баерн Минхен, голманот на Арсенал, повикува на храброст за дуелот со германскиот бундеслигаш.
Англискиот и германскиот тим во потполно различна атмосфера влегуваат во дуелот од Лигата на Шампионите.
Свесни дека се наоѓаат во незавидна ситуација, Арсенал мораат да се докажуваат.
„Се надеваме дека ќе оствариме предност пред реваншот на „Алианц Арената“, каде ќе биде многу тешко. Навивачите ни пружаат голема поддршка, посебно во Лигата на Шампионите, Баерн е одличен тим кои во своите редови има играчи како Робен, Рибери и Ноер, но ние не се плашиме од нив“ изјави голманот на Арсенал. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Арсенал по разочарувањето во ФА Купот го дочекува Баерн Минхен, голманот на Арсенал, повикува на храброст за дуелот со

Пронајдете не на следниве мрежи: