Шчесни: Можеме да ја освоиме титулата

Голманот на англискиот премиерлигаш Арсенал, има големи очекувања за новата сезона.Војчек Шчесни верува дека Арсенал оваа сезона би можел да дојде до титулата.
Првото коло од новата сезона во Премиер Лигата започнува токму денес, а тимот од Лондон ќе игра на домашен терен против екипата на Астон Вила.
„Секогаш гледаме само напред, имавме долга предсезона, а првиот натпревар во новата сезона е уште одамна во нашите мисли“ вели Шчесни.
„Возбудени сме поради натпреварот со Астон Вила, се надеваме дека би можеле да бидеме конкурентни за титулата во Премиер Лигата“ верува голманот на екипата на Арсенал.Војчек Шчесни верува дека Арсенал оваа сезона би можел да дојде до титулата.
Прво

Пронајдете не на следниве мрежи: