СДСМ ДЕНЕСКА СПРЕМА СУДИРИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Се закажуваат итни состаноци за да се организира судир пред Собрание!

Почнува реализацијата на крвавото сценарио на СДСМ за насилно избирање на претседател на Собранието, надвор од собраниската процедура.Како што вечерва соопшти Филип Петровски на својот ФБ профил, вечерва СДС се обидувале да предизвикаат судир во текот на утрешниот ден, преку организирање на протести кои ќе тргнат како што изјави Петрит Сарачини и Фрчковски од Јаја Паша.
„По социјалната мрежа Фејсбук вечерва кружат пораки за состаноци по ограноците на СДС, на кои треба да се договори судир прет Парламентот. Се оди со тезта дека имале право да изберат Влада, но членовите избегнувале да присуствуваат на таквите состаноци. За Тиранската платформа не ни станува збор на состаноците на општинските на СДСМ. Тоа е табу тема. Тема која ја разорува партијата со огромна брзина. Сега се обидуваат да соберат членство, но тоа е прибрано и не прифаќа да биде маша на нечии интереси. Им преостанува само подземјето, за кое добро се знае дека е во диркетна координација со Заев и Оливер Спасовски“ – изјави за Инфомакс, др.Филип ПетровскиКако што вечерва соопшти Филип Петровски на својот ФБ профил, вечерва СДС се обидувале да предизвикаат судир во текот на утрешниот ден, преку орган

Пронајдете не на следниве мрежи: