Се очекува спектакл во Мадрид: Доаѓа Герет Бејл!!!

Реал Мадрид се засилува со велшкиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Герет Бејл.Во Мадрид се очекува вистинска „фиеста“ по повод доаѓањето на Бејл во екипата на Реал Мадрид, па така кралскиот клуб дури монтираше бина на „Сантиаго Бернабеу“ на која велшанецот ќе се појави.
Во прашање е секако трансфер вреден неверојатни, фантастични 99 милиони евра, ова ќе биде нов светски рекорд на трансфер пазарот.
„АС“ пренесува дека Герет Бејл во сабота навечер официјално ќе биде претставен пред навивачите на Реал Мадрид, како изненадување за огромните фанови на овој тим.Во Мадрид се очекува вистинска „фиеста“ по повод доаѓањето на Бејл во екипата на Реал Мадрид, па така крал

Пронајдете не на следниве мрежи: