Се огласи и Бане!

Loading...

Победникот на втората сезона „Твоето лице звучи познато“ е Бане Мојичевиќ откри која му била најголемата поддршка, која имитација најтешко му паднала и колку му сметала кртиката на Марија Михајловиќ.Тој е првата ѕвезда на Гранд, а сега стана и ѕвезда на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Уште еднаш се докажа дека фолкерите можат да бидат одлични во изведбата на забавните хитови.
Додека маската на Мајкл Џексон му се топеше од рефлекторите, Бане трпеливо одговараше на прашањата. 
– Уф, заморот на крај се исплатеше. Секоја маска бараше време да се направи како и вежбање на кореографијата и пеењето. Не би можел да го одвојам омиленото издание во оваа емисија, бидејќи сите темелно се подготвувавме, во секој настап е вложено многу труд и енергија, изјавил победникот на ТЛЗП.
Иако неговата кариера трае цела деценија, тој оваа победа ја смета за еден од најубавите моменти во својот живот и открива дека најголема поддршка биле луѓето кои го „турнале“ во ова натпреварување. 
– Голема поддршка имав од семејството и од најблсиките пријатели. Им благодарам за тоа, вели Мојичевиќ кој е пресреќен што неговите колеги и тој успеале а помогнат на некои луѓе кои навистина им е потребно.Тој е првата ѕвезда на Гранд, а сега стана и ѕвезда на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Уште еднаш се докажа дека фолкерите можат да

loading...
Loading...