Се преврте траект со студенти: Досега се пронајдени 32 тела

Спасувачките екипи во Мјанмар денеска пронајдоа 32 тела, а за жал очекуваат да пронајдат многу повеќе по несреќата во која траект полн со наставници, студенти и работници денес се преврте во реката Чиндвин.Вкупно се спасени 154 луѓе од траектот кој во саботата наутро патувал од градот Хомалин кон Мољви, пренесува АФП.
Спасувачите ја пребаруваат реката, а се стравува дека бројот на загинатите би можел да се искачи до 100 жртви бидејќи на траектот најверојатно имало околу 300 патници.Вкупно се спасени 154 луѓе од траектот кој во саботата наутро патувал од градот Хомалин кон Мољви, пренесува АФП.
Спасувачите ја пребаруваа

Пронајдете не на следниве мрежи: