Се превртел камион полн со патници- 23 загинати а над 20 се само повредени!

23 лица загинаа, а повеќе од 20 се повредени во местото Розо, на југот на Хаити, кога се превртел камион преполн со храна и улични продавачи. Во камионот имало околу 50 продавачи.-Камионот бил преполн со патници и прехрамбени производи, изјави родител на една од жртвите, пишуваат француските медиуми.
Шефот на локалната владина агенција за здравство Дади Монтен, истакна дека 17 лица погинале на местото на настанот, а шест на пат за болница.
-Имаме околу 25 повредени, од кои 12 се со тешки скрешеници. Ние немаме експерти, ниту опрема за нивно лекување- изјавил Монтен, барајќи помош од другите градови за лекување на повредените.-Камионот бил преполн со патници и прехрамбени производи, изјави родител на една од жртвите, пишуваат француските медиуми.
Шефот на локална

Пронајдете не на следниве мрежи: