Се сеќавате ли на Градска болница пред 40 години?

Loading...

Потсетете се како изгледаше Градска болница пред повеќе од 40 години. И во тој период таа била една од важните установи во главниот град. Катастрофалниот земјотрес во 1963-тата година, не успеа да ја направи уште една рушевина и да ја остави во минатото на старо Скопје. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
Потсетете се како изгледаше Градска болница пред повеќе од 40 години. И во тој период таа била една од важните установ

loading...