Се сруши авион со бразилски фудбалери: Преживеале само 6 патници

Само шест патници преживеале во авионот на смртта кој се сруши синоќа во Колумбија, а пренесуваше бразилски фудбалери.  Внатре имало 81 лице, 72 фудбалери и 9 членови на екипажот.
Фудбалерите на бразилскиот клуб „Чапокоензе“ требале утре да играат во Меделин против локалниот клуб Атлетико национал во финалето на Купот на Јужна Америка.
Федерико Гутерез, градоначалникот на колумбискиот град, изјави дека ова е трагедија од невидени и огромни размери. 
Според тамошните медиуми, најверојатно авионот паднал поради проблеми со електрониката.
Преживеале само шест патници, меѓу кои играчот Алан Рушел. Внатре имало 81 лице, 72 фудбалери и 9 членови на екипажот.
Фудбалерите на бразилскиот клуб „Чапокоензе“ требале утре да

Пронајдете не на следниве мрежи: