Се судрија два воза во Белгија!

Шест лица се повредени откако се судрија два воза во Белгија. Шест лица се повредени при судир на два воза на линијата Брисел-Шарлороа.
Според првичните информации, настраданите се со полесни повреди. Двата воза се движеле во ист коловоз и судирот не бил директен, туку едниот воз го удрил другиот во задниот дел при движење со умерена брзина.
Несреќата се случила во јужните предградија на белгиската престолнина. Само во едниот воз имало патници, а другиот бил техничка композиција за одржување на линиите, наведуваат од железниците.Шест лица се повредени при судир на два воза на линијата Брисел-Шарлороа.
Според првичните информации, настраданите се со полесни повреди.

Пронајдете не на следниве мрежи: