Се тркал издрогиран: Уапсен е „бесниот“ Џастин Бибер

Loading...

Поп-ѕвезда Џастин Бибер утрово е уапсен под сомнение дека возел пребрзо и насилно, најверојатно дрогиран.Поп-ѕвезда Џастин Бибер (19) утрово е уапсен под сомнение дека илегално возел драг трки – вели детективот Вивиан Хернандез од полицијата на Мајами плажата.
Тој возел под дејство на опојни средства а на алко-тестот Бибер паднал на лице место.
Поради ваквиот инцидент Џастин ќе биде задржан во притвор, а наскоро ќе биде и одредена кауцијата која ќе треба да ја плати.
Личноста која се тркала со Бибер е исто така уапсена.

Ова е прв пат тинејџерот да е уапсен, иако е под истрага за наводно оштетување на домот на неговите соседи во Калифорнија. 
На следниот ЛИНК дознајте каква несреќа го снајде момчето од „Сам дома“.Поп-ѕвезда Џастин Бибер (19) утрово е уапсен под сомнение дека илегално возел драг трки – вели детективот Вивиан Хернандез од полицијата на Мајами

loading...
Loading...