Се урна американски воен авион,11 лица исчезнати во океанот

Авион на американската морнарица со 11 членови на екипажот паднал во океанот југоисточно од Окинава, пренесоа светските медиуми.Припадниците на американската морнарица исчезнале во водите на Филипинското Море. Во авионот имало 11 членови на екипажот и патници.
Во соопштението, командантот на Седмата флота на САД информира дека во тек е операција за пребарување на местото на несреќата.
Се претпоставува дека авионот се урнал југоисточно од Окинава околу 14:45 часот по локално време.
Морнарицата на САД вели дека имињата на оние што биле во авионот нема да бидат објавени, пред нивните семејства да бидат информирани за несреќата.
Авионот летал кон американскиот наосач на авиони „Роналд Реган“, кој се наоѓа на Филипините.
Причината за падот на авионот се уште е непозната.Припадниците на американската морнарица исчезнале во водите на Филипинското Море. Во авионот имало 11 членови на екипажот и патници.
Во соо

Пронајдете не на следниве мрежи: