Се урна мал авион на Алпите, загинаа 4 лица

Мал авион се урна во планинскиот венец Доломити во североисточна Италија, убивајќи најмалку четири лица од леталото, соопштија локални медиуми, цитирани од ДПА.Авионот „Цесна-172“ полетал од Болцано во јужен Тирол.
Авионот бил виден како понира и паѓа, додека летал над Мармолада, еден од највисоките врвови на италијанските Алпи, забележува ДПА.Авионот „Цесна-172“ полетал од Болцано во јужен Тирол.
Авионот бил ви

Пронајдете не на следниве мрежи: