Себастијан Курц денес во посета на Македонија

Претседавачот со ОБСЕ,  Себастијан Курц, денеска ќе престојува во работна посета на Република Македонија.Како што соопшти македонското МНР, во рамки на посетата министерот Курц ќе се сретне со вицепремиерот и министер за надворешни работи на Македонија Никола Попоски.
Како што стои во агедата, двајцата министри ќе го посетат и граничниот камен 59 на македонско-грчката граница.Како што соопшти македонското МНР, во рамки на посетата министерот Курц ќе се сретне со вицепремиерот и министер за надворешни работи на Македонија

Пронајдете не на следниве мрежи: