Седум факти за iphone по повод седмиот роденден

Loading...

На 9-ти јануари, пред седум години, Стив Џобс пред светот за прв пат го претстави iPhone. Од тогаш до денес, Apple владее на пазарот на смартфони, а по повод роденденот што iPhone го прослави вчера, Mashable објави инфографик со седум интересни факти.
Погледнете го инкографикот на: gsm.mkОд тогаш до денес, Apple владее на пазарот на смартфони, а по повод роденденот што iPhone го прослави вчера, Mashable објави инфографик со седум ин

loading...
Loading...