Шефот на претседателската кампања на Трамп поднесе оставка

Пол Манафорд, шеф на претседателската кампања на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, денеска поднесе оставка на функцијата.-Пол Манафорд утрово поднесе оставка од кампањата и јас ја прифатив. Многу ја ценам неговата исклулителна работа, која ни помогна да стигнеме до овде, истакна Трамп.
Манафорд дојде во фокусот на јавноста поради поврзаност со истрага за корупција во Украина, од времето кога украински претседател беше Виктор Јанукович. 
Оставката на Манафорд следи само два дена по реогранизацијата на изборниот штаб на Трамп, кој следеше по падот на неговата популарност во изборните анкети и контроверзните изјави.-Пол Манафорд утрово поднесе оставка од кампањата и јас ја прифатив. Многу ја ценам неговата исклулителна работа, која ни помогна да стигнеме до ов

Пронајдете не на следниве мрежи: