Сеха: Металург поразени од Нексе

Металург загуби на натпреварот против Нексе во 14.коло во регионалната лига со 27:23 (10:12).Во шест досегашни средби тимот од Автокоманда има само една победа, два порази и три нерешени средби. Со овој пораз повторно ги намали шансите за пласман на фајналфорот на СЕХА.
Повеќе на:sport365.mkВо шест досегашни средби тимот од Автокоманда има само една победа, два порази и три нерешени средби. Со овој пораз повторно ги намали шансите за п

Пронајдете не на следниве мрежи: