Сека Алексиќ ги изненади сите: Само што се дозна дека е бремена, пејачката одлучила да…

Loading...

Вредна трудница! Фолк пејачката Сека Алексиќ неодамна објави дека е во блажена состојба и не ја крие среќата поради тоа. Додека пристигаат честитки од сите страни, идната мајка не сака претерано да зборува за тоа, туку сака работите да одат по својот тек и дека ќе се огласи кога ќе почувствува потреба за тоа.Алексиќ нема да ги откаже престојните настапи, туку планира да работи до септември, а месец дена пред породувањето ќе замине на одмор. Пејачката не сакала да се огласи ниту по овој повод.

Сепак, фановите ѝ се важни на Сека па така својата радост секојдневно ја дели со нив на социјалните мрежи. До неодамна нејзиниот Инстаграм профил го красеа фотографии на кои Сека позира во тесни и атрактивни комбинации, а сега, кога мешето почнало да се гледа пејачката провокативните фустани ги заменила со сведени и посимерни тоалети, што нејзините виртуални пријатели ги воодушевува.Алексиќ нема да ги откаже престојните настапи, туку планира да работи до септември, а месец дена пред породувањето ќе замине на одмор. Пејачката не

loading...
Loading...