Секој момент кога Кристиано Роналдо се жалеше на Светското првенство

На вчерашниот прв натпревар од групата Г на Светското првенство во фудбал, Португалија беше буквално прегазена од Германија со резултат 4:0 во корист на Германците.Кристиано Роналдо го започна мундијалот со многу лош ден: неговиот тим беше катастрофално поразен од репрезентацијата на Германија, а и влажноста на воздухот не и годеше на неговата фризура.
Како и да е, додека неговиот тим губеше, најталентираниот (и најфотогеничен) играч од Португалија не седеше со скрстени раце… Се жалеше! Се креваа раце, се правеа гримаси… Се жалеше за својот тим!

 

 

Кристиано Роналдо го започна мундијалот со многу лош ден: неговиот тим беше катастрофално поразен од репрезентацијата на Германија, а и влажноста н

Пронајдете не на следниве мрежи: