Секси Северина го освои Цирих

Loading...

Хрватската мега ѕвезда Северина, викендов настапи во Stadthalle Dietikon во Цирих,  ја освои тамошната публика и потврди дека дефинитивно го носи статусот најголема ѕвезда на Балканот. Цената на билетите за концертот на поп кралицата биле прилично скапи, како што пренесуваат српските медиуми, но сепак тоа не ги спречило обожавателите на Севе да дојдат и да го слушнат нејзиниот 3 часовен настап. Како што пренесува српски Свет пак, Северина со овој настап дефинитивно ги срушила сите рекорди во Цирих, па имало и голем број луѓе кои останале надвор од халата каде што се одржувал концетот. Северина ги изведе нејзините најголеми хитови, го промовираше и новиот албум,  а публиката ја освои со елегантниот и секси црн фустан кој и стоеше совршено.
Извор:svet.rsХрватската мега ѕвезда Северина, викендов настапи во Stadthalle Dietikon во Цирих,  ја освои тамошната публика и

loading...