СЕКСУАЛЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ

Loading...

Температурите надвор почнуваат да паѓаат, но тие не треба да влијаат врз нашиот сексуален живот. Напротив, сега е време кога топлината на нашите желби нè загрева.
Ние ви го нудиме сексуалниот хороскоп на Elle за секој знак и како да не губите и грам на вашите чувства.
Овен
Целокупно расположение: Во октомври ѕвездите не предвидуваат тишина во спалната соба. Вашето расположение никогаш нема да биде мирно и тоа ќе биде очигледно за сите околу вас, не само за вашиот партнер. Честопати можете да ги менувате вашите одлуки, но избегнувајте агресија и обидете се да ги контролирате вашите желби.
Кога имате партнер: Што е пријатно: да дадете или да добивате? Октомврискиот хороскоп нуди решение – сте одлучиле да го задоволите вашиот партнер, само да го зголемите уживањето.
Ако барате партнер: Не правете измислени одлуки само за да не се чувствувате осамени. Особено ако љубовник од минатото одеднаш се појави на вашиот пат – во овие односи само времето ќе се стави сè на свое место.
Бик
Целокупно расположение: Сега преферирате приватност и атмосфера, а не бурни забави со пријателите.
Кога сте со партнер: Обележете го овој месец подолго време, ова чувство на блискост и топлина дополнително ќе го зајакне вашиот однос. Во таква атмосфера убаво е да се прават планови за иднината – едноставно обидете се да му објасните детално на вашиот партнер за да добиете од зборови до дела заедно.
Ако барате партнер: ѕвездите подготвија средба која може да заземе важно место во вашиот живот. Октомврискиот хороскоп обезбедува само еден важен совет – верувајте во твоето срце, а не во советот на другите.
Близнаци
Целокупно расположение: Овој месец се подготвува семеен настан, кој ќе ви помогне да поминете повеќе време со вашите најблиски. Но, не ставајте ги сите свои напори во оваа насока – следните неколку недели ќе ви овозможат да почувствувате чувства како нежност, радост и чувство на хармонија со себе.
Кога сте со партнер: Грижете се за партнерот, но запомнете го сопствениот интерес – само под такви услови и двајцата ќе можете да се доживее најдоброто и саканата. Почесто се зборува за тоа што ви се допаѓа и што очекувате од сексот.
Ако барате партнер: Појавата на ново познанство ќе биде импресивна, но обидете се да проучите повеќе, без да се влијае од забрзан срцев ритам. Ако го имате”само сексот” малку е веројатно да ве донесе до задоволството што го очекувате.
Рак
Целокупно расположение: Изгледа дека ѕвездите во октомври ве исполнуваат со решителност. Знаете како да се изградат односи, единствен исклучок е интимната сфера – не заборавајте дека тука секој има свој вкус и сопствено мислење.
Кога сте со партнер: Во првата половина од месецот сакате да ја пробате улогата на “каприциозната девојка”. Зошто да не, но подобро е само во креветот, инаку вашиот сакан ќе ве запознае сè сосема погрешно.
Ако барате партнер: Ако сте уморни од еднодневни односи, октомври е подготвен да понуди посериозна опција. Но, не чекајте судбината да тропне на вашата врата – искористете ја секоја прилика да излезете од вашиот дом и да одите на забава.
Лав
Целокупно расположение: Првите две недели од месецот може да предизвикаат ненадејни промени во расположението. На вашето либидо му треба поддршка, па обидете се да задржите позитивен став, логика и здрав разум.
Кога имате партнер: Секое сомневање генерира вознемиреност и несигурност, а оние кои го доживуваат тоа ќе имаат проблем со сексот. До средината на месецот, обидете се да ги пронајдете вистинските зборови за да му кажете на вашиот партнер што ве мачи и да ја вратите довербата.
Ако барате партнер: Новиот состанок има добри шанси да стане повеќе. Сепак, деталите остануваат меѓу вас. Октомврискиот хороскоп ќе биде многу успешен ако не го слушате советот на некој.
Девица
Целокупно расположение: Се чини дека ѕвездите планирале за вас многу работи и настани што нема да можете да ги направите. Најважно во сето она што се случува е да не ги изгубите личните приоритети. Вие сте многу потребни за луѓето околу вас, но запомнете – најмногу си требате сами.
Кога имате партнер: Вашето либидо е на врвот, сакате да флертувате, да заведете и да уживате во вистинско задоволство. Обидете се да го направите вашиот партнер да го почувствува протокот на оваа сексуална енергија сам – инаку нема да снема љубомора.
Ако барате партнер: Овој месец ви дава многу можности за празнична забава и нови состаноци, но ако треба да направите избор – нека биде во втората половина на октомври.
Вага
Тотално расположение: ѕвездите се движат, предизвикувајќи жед за промени. Изгледа дека треба да ги засукате ракавите, да правите нови работи, но мора да бидете во линија и вашата желба. Во спротивно, ќе добиете многу прекори и ќе го изгубите интересот. Исто така, мора да ги покажете своите вештини на рокер.
Кога имате партнер: Вие ѝ верувате на вашата интуиција повеќе од советите на сексолозите. Но, ако постои сомневање за чувствата на партнерот, или ако започнете да се расправате за ситниците, можеби постои причина за размислување?
Ако барате партнер: Што ве спречува да го достигнете и земате она што го сакате? Гордоста, срамежливоста или можеби стравот дека вашата желба не е толку сфатена? Има само еден сигурен начин да се разбере реакцијата на партнерот – да се направи првиот чекор.
Скорпија
Целокупно расположение: Вие сте многу пожелни, ефективни, енергични и уживате во своето его. Но, за да не го изгубите вкусот на животот и неговите задоволства, не заборавајте да го кажете понекогаш зборот “не” на другите.
Кога сте со партнер: Перспективи за поправка, преместување, купување на недвижности … Изгледа дека следните недели се подготвени за вас богата програма. Сексуалниот хороскоп за октомври дава совет – за да не ја губите целата своја енергија за важни проекти, не заборавајте да планирате романтичен викенд за двајца.
Ако барате партнер: Нови познаници ве покануваат на различни настани, не ги одбивајте. Дознајте повеќе за нив, за нивните хобија, може да имате неверојатна шанса. Само едно “, но” – ако вашиот нов љубовник е зафатен, бидете стрпливи да чекате.
Стрелец
Вкупно расположение: Имате многу интересни лични планови и идеи за тоа како да ги имплементирате. Се разбира, вашите роднини исто така се вклучени во овој процес – во наредните недели, вашето мото е “Бидете изненадени и изненадени!”.
Кога имаш партнер: Зарем сакате сексот да стане монотона навика. Не плашете се да дадете инспирација за вашата имагинација, и ако сакате игри со улоги, вашиот партнер е помалку веројатно да ја заземе позицијата на гледачот.
Ако барате партнер: Добро расположение, желба за задоволство и желба да се направите напори за тоа – ова се трите најдобри вести од октомври. Тајната состојка која ќе додаде малку зачинета во вашиот роман. Не брзајте да ги откриете вашите намери уште од првите состаноци.
Јарец
Целокупно расположение: Колку повеќе давате, толку повеќе добивате во замена – овој месец врските можат да станат за вас непресушен извор на витална енергија.
Кога сте партнер: Колку што разберите и поддржувате, бидете сигурни дека може да се потпрете на партнерот во секоја ситуација.
Ако барате партнер: Овој месец, сексуалното намигнување ќе се случи само со оние со кои ги споделувате заедничките интереси. И ако одеднаш заборавената роман излегува од минатото, одлуката мора да се преземе многу брзо: да или не – нема да имате време да размислите.
Водолија
Целокупно расположение: Се чини дека ѕвездите во октомври покажуваат неочекувана атракција. Но, за врската, сè ќе биде добро – едноставно не пропуштајте да ја фатите раката на вашиот партнер.
Кога имаш партнер: Можеби си премногу тежок или категоричен, или дали погрешно размислуваш премногу блиску до твоето срце? Сексот како помирување само делумно ќе помогне – емоциите ќе почнат да се намалуваат од втората половина од месецот. Особено ако ја покажете вашата вродена нежност.
Ако барате партнер: направете го само она што го сакате и никој нема право да ги наметне вашите услови. Но, неочекуваниот состанок може да ги промени правилата на играта. Можете да почнете со забава и заведување и за неколку недели ќе се чувствувате супериорни. Па, од една улога во друга, понекогаш постои само еден чекор и се чини дека сте подготвени да го направите тоа.
Риби
Целокупно расположение: Претставниците на овој знак знаат дека најважните и возбудливите настани им се случуваат во соништата и имагинациите. Настаните од овој месец ќе ве инспирираат за поголема отвореност – во комуникацијата со пријателите и роднините можете да стекнете доверба и инспирација за да си помогнете во интимниот живот.
Кога сте партнер: Во првата недела од месецот ќе бидете во конфликт со вашиот партнер и романтиката ќе биде отсутна. Што е решение, а не да се направи месец кошмарен? Наместо да се фокусирате на помалите недостатоци на вашиот партнер, фокусирајте се на она што сакате да го направите заедно. Само таков разумен пристап кон чувствата е гаранција дека наскоро сè ќе се сврти во вистинската насока.
Ако барате партнер: Овој месец има шанса да се вратите на вашата стара љубов – неочекуваниот повик, SMS или порака може да ја заживее вашата врска. Изненадувачки, можете да најдете дека историјата може да почне од каде е завршена.

 

Ние ви го нудиме сексуалниот хороскоп на Elle за секој знак и како да не губите и грам на вашите чувства.
Овен
Целокупно рас

loading...