Села не сака македонско знаме на партиското седиште во Тетово

Пред седиштето на партијата беше формиран кордон од млади лица, членови на Движењето за реформи – ДПА. Тие на себе носеа бели маички со ликот на Села.Без македонско знаме е седиштето на партијата на Зијадин Села, Движење за реформи – ДПА, во Тетово. Над влезот од зградата во која се наоѓа седиштето на оваа партија се вее знамето на Албанија, како и знамињата на САД и на ЕУ. Закачено е и нивното партиско знаме, но македонското никаде го нема.
Пред седиштето на партијата беше формиран кордон од млади лица, членови на Движењето за реформи – ДПА. Тие на себе носеа бели маички со ликот на Села.
Лидерот на партијата Движење за реформи – ДПА, како и на коалицијата „Алијанса за Албанците”, Села, пред некое време даде изјава со која го негираше постоењето на македонската нација, што наиде на големи критики кај јавноста, а особено кај македонското население.
Села претендира неговата партија да добие министерско место во новата влада на мандатарот Зоран Заев.Без македонско знаме е седиштето на партијата на Зијадин Села, Движење за реформи – ДПА, во Тетово. Над влезот од зградата во која се наоѓа с

Пронајдете не на следниве мрежи: