Селекторот на Мексико забрани секс, алкохол и цигари за претстојното Светско првенство во фудбал

– Доколку играчот не може да издржи месец или 20 дена без секс, тогаш и не треба да се смета за професионалец. Ние ќе одиме на СП, а не на одмор – ова се зборовите на селекторот Ерере.Фудбалерите на Мексико ќе мораат стриктно да се придржуваат кон режимот на селекторот Мигел Ерера на Светското првенство во Бразил, каде што ќе им биде забранета консумацијата на секс, алкохол и цигари.
Мексиканците во Групата А ќе играт против Хрватска, Камерун и Бразил, чиј селектор Луис Фелипе Сколари им дозволи на играчите да имаат секс, само без експериментирање.Фудбалерите на Мексико ќе мораат стриктно да се придржуваат кон режимот на селекторот Мигел Ерера на Светското првенство во Бразил, каде што ќе им

Пронајдете не на следниве мрежи: