Серхио Рамос навива за Барселона

Играчот на Реал Мадрид од дефанзивната линија, Серхио Рамос, за тамошните шпански медиуми изјави дека секогаш ќе навива за шпанските екипи кога играат против некоја друга странска екипа.
„Кога игра некоја екипа од Шпанија против некоја странска екипа, секогаш сум за својот тим, па и Барселона да е или некој друг тим“ вели Рамос.
Рамос, меѓудругото, говореше и околу тоа колку му било нему тешко и всушност на целото негово семејство кога го промашил пеналот против Баерн Минхен.
„Секогаш сум сакал да ја преземам одговорноста во такви ситуации, како трн во око ми остана промашувањето од белата точка против Баерн од Минхен“ изјави Рамос.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Играчот на Реал Мадрид од дефанзивната линија, Серхио Рамос, за тамошните шпански медиуми изјави дека секогаш ќе навив

Пронајдете не на следниве мрежи: