Северна Кореја е светски шампион во фудбал?!

Добредојдовте во 21 век!Според националната телевизија во Северна Кореја, Кореја во финалето ја совладала Кина со 2:0.
Исто така тие ги победиле и Јапонците со 7:0 и Американците со 4:0.
Најинтересна е веста дека илјадници Бразилци се собрале на плажата Копакабана за да го поздрават Ким Јонг Ун.Според националната телевизија во Северна Кореја, Кореја во финалето ја совладала Кина со 2:0.
Исто така тие ги победиле и Јапонците с

Пронајдете не на следниве мрежи: