Си ја убил ќерката, а потоа ја фрлил во ѓубре

Полицијата во американската држава Џорџија го пронашла телото на десетгодишно девојче во контејнер за ѓубре. Нејзиниот татко, кој е пронајден во близина, се обидел да го запали нејзиното тело, откако ја убил.
Тој се јавил во Полициската станица и кажал дека сака да изврши самоубиство и додал дека во негова близина се наоѓа телото на неговата ќерка. Додал дека испила некое хемиско сретство и починала.
Полицијата набргу пристигнала во семејниот стан во Lawrencevill, град оддалачен околу 50. километри од Атланта. Го пронашле човекот кој повикал полиција, кој им кажал каде се наоѓа телото на неговата ќерка.
„Таткото на девојчето и нејзината мајка, која е пронајдена подоцна се уапсени. Двајцата се обвинети за убиство“, објави „Си-ен-ен“.Нејзиниот татко, кој е пронајден во близина, се обидел да го запали нејзиното тело, откако ја убил.
Тој се јавил во Полициската станица и к

Пронајдете не на следниве мрежи: