Силен земјотрес од 5,3 степени вечерва

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во реонот на Хавајските Острови, соопшти Американскиот геофизички иниститут.Засега нема информации за жртви или предизвикани материјални штети, а не е објавена ниту опасност од можна појава на цунами.
Замјотресот бил во реонот на вулканот Килауеа, на длабочина од осум километри под површината на земјата. Засега нема информации за жртви или предизвикани материјални штети, а не е објавена ниту опасност од можна појава на цунами.
Замјотресот би

Пронајдете не на следниве мрежи: