Силен земјотрес, повредени 48 лица!

Силни земјотреси го зафатија светов…Четириесет и осум лица се повредени во земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала што ја погоди кинеската провинција Јунан, јави ИТАР-ТАСС.
При потресот се разурнати 3.400 куќи, а 21.000 се сериозно оштетени.
Евакуирани се 45.000 лица, а директните економски загуби властите ги проценуваат на 272 милиони долари.Четириесет и осум лица се повредени во земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала што ја погоди кинеската провинција Јунан, ја

Пронајдете не на следниве мрежи: