Силни експлозии во Франција. Евакуирани се луѓе!

Во една болница во градот Аноне, на југот на Франција, одекнаа две експлозии, а потоа е наредена евакуација на вработените и пациентите.Објавена е и снимка на која се гледа густ црн чад од една зграда.
Како што пренесуваат локалните медиуми, пожарот кој избил при експлозијата е ставен под контрола.
Градските власти апелирале граѓаните да ја избегнуваат областа околу болницата, за да не ги попречуваат службите за спасување во работата.
Експлозиите најверојатно избиле во котларницата.

URGENT: 2 blasts, evacuation at hospital in southern France https://t.co/84gvpXKk10 pic.twitter.com/LjM8Rj2apz
— RT (@RT_com) July 7, 2016
Објавена е и снимка на која се гледа густ црн чад од една зграда.
Како што пренесуваат локалните медиуми, пожарот кој избил при експлозијат

Пронајдете не на следниве мрежи: