Силно невреме во Германија, загина едно дете

Едно дете загина рано наутро, а четворица се повредени откако при бура во југозападниот дел на Германија дрво паднало врз шаторот во кој спиеле.Децата за кои не е наведено колку години имаат биле во група од околу 20 луѓе кои кампувале во близина на Рикенбах, во близина на границата со Швајцарија, соопшти германската полиција.
Според германските медиуми, полицијата верува дека силниот ветер срушил дрво во висина од 25 метри врз шаторот.Децата за кои не е наведено колку години имаат биле во група од околу 20 луѓе кои кампувале во близина на Рикенбах, во близина на границата со Швај

Пронајдете не на следниве мрежи: