Симев: Вардар заслужува да добие вистински шампионски лик!

Новиот извршен директор на ФК Вардар очекува најпрво да се одбрани шампионската титула.„Свесни сме за напорната и тешка задача која не очекува. Но Вардар заслужува да добие вистински шампионски лик. Голема е одговорноста пред нас но подготвени сме да се соочиме со секој предизвик. Оваа сезона целта е да се одбрани шампионската титула, а потоа секако ќе се размислува и за европските предизвици. Секако, искажуваме благодарност за досегашното раководство и честитка за трите освоени титули за Вардар во изминативе три години“ изјави извршниот директор на ФК Вардар, Самоил Симев на денешната пресконференција.
Самоил Симев на позицијата Извршен директор доаѓа на местото на Горан Митев кој пак ќе биде директор на младинската школа во клубот.
Повеќе на: sport365.mk„Свесни сме за напорната и тешка задача која не очекува. Но Вардар заслужува да добие вистински шампионски лик. Голема е одговорноста пред на

Пронајдете не на следниве мрежи: