Синот на Кристијано Роналдо се стрча кон Меси. Еве како тој реагираше на тоа

Кристијано Роналдо на доделувањето на Златната топка, седеше во бекстејџот со својот син, а само по неколку секунди покрај нив помина неговиот најголем ривал Лионел Меси.Но, изгледа дека синчето на Роналдо го сака Аргентинецот и стана да се поздрави со него.
Она што следуваше ќе ве изненади. Имено, Роналдо му рече на Меси дека неговиот син постојано ги гледа неговите дриблинзи на интернет снимките.
Веднаш потоа се сврте кон момчето и му рече. „Ајде сега, немој да се срамиш.“ Но, изгледа дека синчето на Роналдо го сака Аргентинецот и стана да се поздрави со него.
Она што следуваше ќе ве изненади. Имено, Роналдо м

Пронајдете не на следниве мрежи: