Сите натпревари помеѓу Металург и Вардар во последните три години

Металург триумфирал девет пати, Вардар шест, а три средби завршиле нерешено.Откако постои Регионалната лига, овие два македонски ракометни гиганти се сретнале дури осумнаесет пати на теренот.
Соодносот на победи во домашната е 5:1 во корист на Металург, и една средба завршила нерешено.
Во СЕХА лигата пак, резултатот во добиени мечови е изедначен, со по две победи и за двата тиме, и три нерешени средби.
Во Купот на Македонија Металург има славено два пата, а Вардар еднаш, додека во Лигата на шампионите двата тима бележат по една победа.

Извор: РК МеталургОткако постои Регионалната лига, овие два македонски ракометни гиганти се сретнале дури осумнаесет пати на теренот.
Соодносот на победи во

Пронајдете не на следниве мрежи: