Сите со нетрпение го очекуваат дебито на Бекс

Поранешниот англиски репрезентативец, Дејвид Бекам, дебитира за француски Париз Сент Жермен, интересот на светската фудбалска јавност е огромно.
Франција и речиси целата Европска јавност со големо нетрпение го очекуваат официјалното деби на Дејвид Бекам во дресот на ПСЖ.
Бекам, дебито ќе го има во недела, на натпреварот против Олимпик, а француската телевизија „Канал+“ подготви посебна камера само за Бекам.
Популарната „БеКамера“, која покрај останатите 40, ќе го покрие целиот натпревар, ќе биде задолжена да целиот натпревар го следи движењето на Бекам.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
 Поранешниот англиски репрезентативец, Дејвид Бекам, дебитира за француски Париз Сент Жермен, интересот на светската фу

Пронајдете не на следниве мрежи: