Сите во еден глас-навиваме за Македонија!

Loading...

Сите во еден глас – навиваме за Македонија!Подгответе се за уште една ракометна еуфорија заедно со македонската ракометна репрезентација и Vip. Од 12 до 26 јануари 2014 г., да ги бодриме нашите ракометари на Европското првенство за мажи во Данска.
Со вкупно 16 селекции распределени во 4 групи, натпреварите ќе се одиграат во четири градови, и тоа: Хернинг, Алборг, Архус и Копенхаген. Нашите ракометари се дел од Групата А, каде што ќе си ги одмерат силите со домаќинот Данска, како и со Чешка и со Австрија.
Првите натпревари на нашата ракометна репрезентација започнуваат на 12, 14 и 16 јануари, и тоа по следниот распоред:

12.1.2014 во 20.30 ч., Данска – Македонија
14.1.2014 во 18.15 ч., Македонија – Чешка
16.1.2014 во 18.15 ч., Македонија – Австрија

 
Соработката на Vip како официјален партнер на Ракометната федерација на Македонија продолжува веќе 6-та година, како верен пријател на спортот. Vip го поддржува нашиот ракометен тим, нивниот спортски дух, тимска работа и фер игра.
Ве повикуваме, заедно, во еден глас, да ја поддржиме нашата репрезентација и да го промовираме македонскиот ракомет. Затоа што, секој наш успех ветува повеќе за иднината на овој спорт и претставува мотив за идните генерации.
Да ја искористиме оваа можност и да ја претставиме нашата земја во најдобро светло. Бидете дел од навивачкиот тим со Vip! Сите во еден глас, навиваме за Македонија!Подгответе се за уште една ракометна еуфорија заедно со македонската ракометна репрезентација и Vip. Од 12 до 26 јануари 2014 г., да ги бодриме наш

loading...
Loading...