Сити полека се збогува со титулата

Loading...

Манчестер Сити се повеќе се оддалечи од одбраната на тиутлата, откако во Саутемптон загуби со 1:3. Новиот тренер на Саутемптон Маурисио Покетино, ја забележа првата победа во англискиот фудбал.Панчон и Дејвис со головите постигнати во првите 20 минути му обезбедија сигурна предност на домаќинот, која во финишот на првиот дел ја намали Џеко.Точка на натпреварот стави играчот на Сити, Герет Бери, кој со несмасна интервенција го совлада својот голман.Герет Бејл имаше ново шоу во победата на Тотенхем, овој пат над Њукасл со 2:1. Репрезентативецот на Велс ги постугна двата гола за својот тим, тој во минатото коло беше стрелец и во победата над ВБА.Челзи без поголеми проблеми го совлада Виган со 4:1. Рамиреш, Азар, Лампард и Марин погодија за екипата на Рафа Бенитез.Тотенхем-Њукасл 2:1Челзи-Виган 4:1Норич-Фулам  0:0Стоук-Рединг 2:1Сандерленд-Арсенал 0:1Свонси-КПР 4:1Саутемптон-Манчестер Сити 3:1Во недела ќе играат Астон Вила-Вест Хем и Манчестер Јунајтед-Евертон, додека колото во понеделник ќе го комплетираат Ливерпул и ВБА.
МакфаксМанчестер Сити се повеќе се оддалечи од одбраната на тиутлата, откако во Саутемптон загуби со 1:3. Новиот тренер на Саутемптон Маурисио Покет

loading...