СКАНДАЛ ЈА ПОГОДИ ФИФА: Гана мести натпревари?!

Челниците на фудбалскиот сојуз на Гана сакаа да наместат фудбалски натпревари, но беа фатени на скриена камера.Ексклузивното видео во кое може да се видат првите луѓе на „црните звезди“ како прифаќаат местење на некои пријателски натпревари ексклузивно го објави англискиот талбоид Телеграф.
Ова дефинитивно фрла сенка на големото фудбалско натпреварување.
Погледнете го ексклузивното видео:
Ексклузивното видео во кое може да се видат првите луѓе на „црните звезди“ како прифаќаат местење на некои пријателски натпревари екскл

Пронајдете не на следниве мрежи: