Скандал: Љуми Бекири, Ацо Кабранов, Синоличка Трпкова и Јон Фрчкоски бараат нов „Голи оток“ за 455.000 Македонци кои се против Сорос

Соросовите платеници скандалозно најавуваат затвор и прогон за сите неистомисленици со политиките на милијардерот Џорџ Сорос во Македонија. Тие бараат нов „Голи оток“ за 455.000 Македонци кои се против Сорос. Барање за нов „Голи Оток“ е најновото барање на соросоидите во Македонија кои  го ескалираат својот радикализам, заедно со говорот на омраза и најавата за диктатура. Тие бараат затвор за секој кој е против „Отвореното општество“ на Сорос
Во својот фесјбук статус, познатиот ЛГБТ активист Луми Бекири преку говор на омраза упатува порака за затвор до сите Македонци кои не се согласуваат со Џорџ Сорос и неговото “Отворено општество”.

-Кој не сака отворено отворено општество, затворено има во Идризово, напиша ЛГБТ активистот Бекири на социјалните мрежи.
Ваквата негова скандалозна објава на социјалните мрежи доби целосна поддршка од Ацо Кабранов, Билјана Секуловска, поранешниот директор на МРТ и екс конзул во Торонто Слободан Трајковски, Ида Протугер, порно актерот Драги Христов – Шпага,  актерката Синоличка Трпкова, Јон Фрчкоски и околу 200 други активисти на СДСМ, Сорос и “Шарената револуција”.
Барање за нов „Голи Оток“ е најновото барање на соросоидите во Македонија кои  го ескалираат својот радикализам, заедно со говорот

Пронајдете не на следниве мрежи: