Скандалозна фотографија: Косовски фудбалери позираа со пиштоли пред мечот со Хаити

Loading...

Фудбалери на косовската репрезентација позираа со пиштоли пред нивниот прв официјален натпревар против селекцијата на Хаити, која беше одиграна во средата во јужниот дел на Митровица.Навивачите на Косово на дуелот го запалија знамето на Република Српска, а во текот на мечот поддржувачите на домашниот тим со погрдни зборови ја навредуваа српската нација и држава. Медиумите дошле до фотографија, на која се гледа како косовските фудбалери пред мечот со Хаити позираат со пиштоли.
КурирНавивачите на Косово на дуелот го запалија знамето на Република Српска, а во текот на мечот поддржувачите на домашниот тим со погрдни зборови ја на

loading...
Loading...