Шкендија казнета со 2.500 евра, клубот со апел: Навивачи, бидете фер и коректни

Тетовска Шкендија казнета од дисциплинската комисија при ФФМВо изминатото 26-то коло тетовска Шкендија на домашен терен со 0-2 беше поразена од штипска Брегалница (извештај/фото/видео од натпреварот – ТУКА).
Тетовскиот клуб имаше големи забелешки на делењето на правдата на овој натпревар, каде главен арбитар беше Александар Ставрев, додека пак му помагаа Кировски Марјан, Костадинов Дејан и Влахо Константин, сите од Скопје.
повеќе на:sport365Во изминатото 26-то коло тетовска Шкендија на домашен терен со 0-2 беше поразена од штипска Брегалница (извештај/фото/видео од натпреварот –

Пронајдете не на следниве мрежи: