Скопјанец се удави во Велешко Езеро – интензивно се трага по неговото тело

Loading...

Денеска околу 00:10 часот во СВР-Велес, И.Р. (26) од Скопје, го пријавил неговиот вујко Г.Д. (43) од село Петровец – скопско за исчезнат.Имено Г.Д. кој бил заедно со уште тројца пријатели на 13.08.2016 година престојувале на Езеро „Младост-Велес“ и околу 19:00 часот влегол во езерото и потоа му се губи секаква трага.
Во временски период од 00:30 до 03:00 часот од страна на полицајци од СВР-Велес, како и роднини на Г.Д., бил извршен преглед на теренот околу брегот на езерото, при што лицето не е пронајдено.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Имено Г.Д. кој бил заедно со уште тројца пријатели на 13.08.2016 година престојувале на Езеро „Младост-Велес“ и околу 19:00 часот влего

loading...