Скопјанец си пукал во глава!

Триесет и две годишниот А.А. од Скопје вчера околу 08:50 часот бил донесен во Ургентниот со повреда од огнено оружје во пределот на  главата.-Имено истиот ден околу 8 часот тој се симнал во подрумските простории од куќата во која живеел и со огнено оружје си пукал во главата. А.А. со возило на Итна медицинска помош во неконтактибилна состојба бил пренесен во Ургентниот Центар-Скопје, информираат од полицијата.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.-Имено истиот ден околу 8 часот тој се симнал во подрумските простории од куќата во која живеел и со огнено оружје си пукал во главата. А.А. со воз

Loading...