Славната актерка нема повеќе сила: „За сите оние кои се болни од рак и сите кои страдаат- бидете храбри“

Славната актерка која се прослави со улогата на Бренда во Беверли Хилс во август годинава им откри на фановите дека боледува од рак на дојката. Како што почна со терапија, така нејзините фотографии стануваат се поемотивни и трогателни.Но, со последната објава навистина ги расплака фановите. Откако примила уште еден третман по хемотерапија, 45 годишната Шенон Доерти била фотографирана како лежи во болнички кревет без сила за понатамошна борба со подмолната болест.
„Денот по хемотерапија не е секогаш толку добар. Понекогаш не можеш да танцуваш, не можеш да јадеш, а понекогаш не можеш ни да размислуваш за следниот ден. Понекогаш се чини дека нема да можеш да успееш. Тоа поминува. Понекогаш минува следниот ден, некогаш два, а понекогаш треба шест дена, но секогаш проаѓа и потоа можете да се движите. Можете да се надевате. За сите оние кои боледуваат од рак и сите кои страдаат- бидете храбри. Бидете позитивни“, напишала Доерти.

Актерката има поддрша од семејството, сопругот, мајката и останатите, но и низа пријатели со кои објавува селфи фотографии како и фановите на социјалните мрежи кои ја бодрат од ден во ден.Но, со последната објава навистина ги расплака фановите. Откако примила уште еден третман по хемотерапија, 45 годишната Шенон Доерти била фотографи

Пронајдете не на следниве мрежи: