Следниот вторник X Фактор го напуштаат двајца натпреварувачи

Loading...

Според официјалното соопштение испратено од  службата за односи со јавноста на Х Фактор овонеделната лајв емисија која требаше да се емитува утре со почеток во 21 часот е откажана и тоа поради здравствени причини, но затоа следниот вторник музичкиот натпревар ќе го напуштат двајца финалисти.Имено дел од кандидатите на Х Фактор се разболеле од грип па продукцијата и менторите едногласно одлучиле дека не е фер и борбата нема да биде рамноправна доколку дел од нив настапат со болки во грлото и зарипнатост.
Токму затоа утре на програмата на Сител телевизија ќе се емитува специјално издание на Х Фактор во кое гледачите одблизу ке го запознаат својот фаворит. Имено ке се направи своевидна анализа на настапите и однесувањето на преостанатите деветмина кандидати. Тамара Милановиќ, Даниел Кајмакоски, Харис Чато, Доктори, Александра Брковиќ, Илма Карахмет, Алекса Перовиќ, Лукијан Ивановиќ и Маид Хеќимовиќ.
Новост е и тоа што според најавите од продукцијата во следната лајф емисија која на програмата е во вторник 18 февруари шоуто ќе го напуштат двајца кандидати.Имено дел од кандидатите на Х Фактор се разболеле од грип па продукцијата и менторите едногласно одлучиле дека не е фер и борбата нема да биде рамн

loading...
Loading...